Před každou jízdou je třeba zkontrolovat motorové vozidlo. Zimní doba je doslova expert na dlouhé noční období, mlhy, sychravo, sníh a podobné situace v provozu. Pokud nebudeme mít dobré a kvalitní osvětlení, tak si nejspíš zaděláváme na pěkný malér. Možná by bylo lepší ještě před zimou vyměnit nejen pneumatiky, ale zároveň i v předních světlometech žárovky. Měli bychom vzít v úvahu, že když vyměníme preventivně obě dvě, tak uděláme skutečně to nejlepší, co může být. Stejná značka a produkt zajistí, že budou svítit obě dvě stejným světlem a intenzitou. Málokdo z řidičů si totiž uvědomuje, že žárovka je pouhý spotřební materiál, který se opotřebovává, ovšem také používáním slábne. Pak je její výkon klidně i o více jak polovinu menší, než byl na počátku.

žárovka

Výkon klesá

Pokud se automobil běžně používá, tak je jasné, že to bude mít zásadní vliv na kvalitu osvětlení. Problém je ale to, že se výrazně snižuje svítivost, že si toho člověk v praxi i těžko povšimne. A upřímně vlastně ani nikoho nenapadne, že k něčemu takovému vůbec dochází. Výjimkou nejsou ani autožárovky Osram, které se řadí k předním špičkám. Další problém nastane, když jedna ze žárovek praskne a přestane svítit. To každému ihned dojde, že je tu problém a tak díky bezpečnosti svojí i ostatních, si řidič nalezne nejbližší čerpací stanici a vadnou žárovku nahradí nově zakoupenou. Proč ale stejná značka svítí jinak? Není to chyba výrobce, ale právě její svítivostí. Pokud bychom vyměnili obě dvě najednou, takový problém je odstraněn ihned na první pohled. Starší bude totiž logickou úvahou svítit méně, než její nová kolegyně. Nechceme zase moc radit, ale je vcelku možné, že za pár týdnů bude potřeba tento scénář zopakovat. Proč si neušetřit práci a neprovést výměnu najednou.

zadní světla

Menší svítivost může znamenat větší problém

Je to v podstatě přirozené. Pokud máme dobře seřízená světla v nich kvalitní autožárovky, pak bychom neměli mít vůbec žádné problémy se světlem a jeho svítivostí. Jenomže pokud bude světlo slabé, tak bohužel osvítí i kratší vzdálenost a pak má podstatný vliv na včasnou reakci řidiče. Když si člověk uvědomí, že světlo je základem pro bezpečnou jízdu, tak by tuto skutečnost neměl nikdy podceňovat.