Menu

Okpo

Nikdo z lidí si nemůže lebedit, pokud nemá dostatek finančních prostředků k vedení normálního života. Protože bez peněz už dnes skoro nic nefunguje.

Různá zábava a sport

Co vás v životě nejvíce baví? Lidé jsou opravdu různí a každý člověk má opravdu jinou zábavu. Já si například vzpomínám na své dětství, kdy jsem moc ráda hrála florbal a taky basketbal. A musím ale říct, že je mou zábavou taky byl fotbal. A to hlavně z toho důvodu, že mám dva starší bratry, se kterými jsem velice ráda chodila ven. A taky jsem kamarádila s jejich kamarády, takže jsme byli taková veliká parta a já jsem tam byla skoro jediná holka. Byla jsme parta asi šest kluků a já s kamarádkou jsme tam byly jen my dvě jediné holky. Abych pravdu řekla, mělo to ale hlavně samé výhody.

Každý se baví jinak.

Pánové nám dávali ve všem přednost a taky nás učili klučičí věci. Uměli jsme totiž s kamarádkou perfektně hrát fotbal. A to bylo opravdu velká zábava. Každý člověk se baví jinak a nyní, když už já mám své děti a mě táhne už na třicítku, tak fotbal mě opravdu stále baví. Vůbec nevím, co bych dělala, kdybych neuměla hrát fotbal. Není snad rok, abych si třeba alespoň desetkrát nezahrála fotbal někde na velkém hřišti. Dokonce jsem taky s kamarádkou byla dvakrát na nějaké velké amatérské soutěži ve fotbale. A musím uznat, že jsme hráli opravdu moc dobře.

Hodně sportuji.

Kamarádka se umístila na druhém místě a já sice až na pátém místě, ale věřím, že kdybych lépe cvičila a sportovala, tak jsem myslím taky třeba na druhém anebo na třetím místě. Fotbal mě baví a stejně tak i basketbal. A je to velká zábava, a navíc je taky skvělé to, že se člověk hýbe, takže jenom nesedí doma na zadku. A nebolí ho alespoň záda a procvičí si klouby a svaly. A mnoho lidí moc rádo cvičí, tak se taky můžete dozvědět, že sport je super pro tělo i duši a je taky hlavně zdraví pro naše klouby a svaly. Já mám taky to velké štěstí, že naše celá rodina je taková hodně sportovně založená, takže u nás doma není opravdu nikdy žádná nuda, a dokonce taky velmi často hrajeme všichni tenis. Ale taky máme rádi karty. 

Zábava je legrace

Člověk je tvor společenský a jako takový se rád baví. Zajde si mezi kamarády, do hospody, do cukrárny, nebo jen tak se s nimi sejde třeba na lavičce v parku. A je o zábavu postaráno, pokud si ovšem ti lidé mezi sebou rozumí a bavit se chtějí. 

Zábava ovšem může být také hra. Například taková ta divočina, útoky, obrana, válka, jak se to jen… Aha, už jsem si vzpomněl, jsou to šachy. Hra pro lidi s bystrým mozkem a úsudkem. A také musí umět vidět dopředu. Se mnou hrál šachy každý rád, neb ovládám toliko základní pravidla a většinou mne každý porazil zhruba do desátého tahu. U této hry panuje klid a ticho a zakašlání se jeví jako rány z kulometu.  

šachy

To další zábava je kolektivní a jmenuje se fotbal neboli kopaná. I zde figuruje útok a obrana, ale při tom je kravál jako by byl konec světa. Ovšem to k tomu patří. Fotbal před prázdnou tribunou a bez fandů jaksi není ono. Zábava je jen když je hluk.  

Tento bývá i na zábavách tanečních. Jednou, svého času již jako dědek jsem se nechal zlákat do nějakého klubu, kde jsme si chtěli dát po kalíšku a v širém okolí bylo všude sucho. Známý platil, tak jsem se nechal přemluvit a dodnes toho lituji. Protože sotva jsme vešli, nemohli jsme se domluvit. Takový tam byl hluk. Jak se bavili ti mladí to nevím. Vůbec netuším, jak se slyšeli. Já to vzdal za deset minut, a ještě venku mi hlava duněla jako v mlátičce.  

disco zábava

Já osobně preferuji zábavu tichou. Hudbu lehce do sluchátek, film také, nebo se jen tak toulat lesem, co nejdále od lidí a odpadků.  

Každého baví něco jiného. Jeden řve na fotbale a druhý v klidu chytá ryby. Někdo je rád v kolektivu, někdo raději o samotě. A věřte nebo ne. Sednout si někam, kde nikdo není a poslouchat, jak šumí les je také druh zábavy. Ovšem tato není dána každému, a to je jen a jen dobře.  

Takže, lidi, bude víkend, kam si vyrazíte vy?