Menu

okpo.cz

I podnikatelé to mívají zlé

Každý člověk potřebuje nesporně dostatek peněz. Ani podnikatelé nejsou v tomto ohledu výjimkou, ba mohou na tom být ještě hůř než ostatní lidé, protože oni potřebují financovat nejen svou vlastní existenci, ale i své podnikání, a když jsou na tom tedy finančně zle, nejen že strádají nedostatkem, ale současně je ohroženo i jejich živobytí jako takové. Jenže právě podnikání je tím, co přináší v záležitostech financí nejeden problém. Sice si může každý z podnikatelů vydělat hodně, ale dojít může i k tomu, že si vlastní vinou nebo třeba i kvůli někomu nebo něčemu jinému nevydělá ani na holou existenci a další provoz podniku. A tak nastávají situace, kdy někdo potřebuje peníze na podnikání, ale nemá je. A třeba je hned tak ani mít nebude.

stočené dolary

A co mají dělat takoví soukromníci, kteří strádají momentálními finančními problémy, komplikujícími jim život? Samozřejmě, že si nejednou musí vzít i půjčku, aby nějak obstáli. A když si půjčku vzít musí, také si ji berou. Samozřejmě tehdy, když najdou někoho, kdo jim ji nabídne.

A jak snadno se podnikatelům v nesnázích půjčka získává? O snadnosti se vlastně nedá vůbec mluvit. Podnikatelé s finančními problémy přece nemohou nabídnout mnoho záruk, že všechno splatí tak, jak mají, hrozí u nich i riziko toho, že peníze investují do něčeho, z čeho už se tyto nevrátí, a proto jsou u nich poskytovatelé půjček na pozoru. A často raději půjčku zamítnou, než aby riskovali.

dolary a eura

Ale naštěstí nebývá nikdy nic ztraceno. Protože si hypotéka bez doložení příjmu https://www.ferovahypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/ žádá jako záruku ne značné příjmy a čisté registry dlužníků žádajícího podnikatele, ale nějakou nemovitost, kterou by tento za splácení ručil. A protože podnikatelé nemovitý majetek mívají, nebývá to problém. A kdo potřebuje nebankovní finanční pomoc, v této formě ji dostane.

Není třeba přeplácet

Tak schválně! Kdybyste si potřebovali a také mohli vzít nějakou půjčku, vzali byste si z těch nabízejících se některou z těch dražších, případně tu úplně nejdražší? Vybrali byste si tu, u které by vám málo nebo třeba i úplně nejméně vyhovovala délka splácení a výše splátek? Vsadili byste prostě na horší nabídku, než byste mohli? Jsem si skoro jistý, že ne. A pokud už byste tak učinili, pak nejspíš proto, že byste o lepší nabídce jenom nevěděli nebo byste byli tak jaksi duševně jednodušší.

Když už si my lidé půjčujeme, pak přece proto, abychom si tímto počínáním polepšili. A tak si vybíráme to nejvýhodnější.

kreslené finance

Ale co když sice učiníme tu momentálně nejlepší volbu, ale později se ukáže, že už tato přestala být nejlepší, že se nám rozhodl někdo nabízet něco ještě dokonalejší? Pak už jsme pochopitelně často jedině smutní, že jsme si na takovou lepší nabídku nepočkali. Jenže kdo to tenkrát mohl tušit, že? Kdo mohl vědět, že přijde někdo s něčím ještě výhodnějším?

A tak někdy litujeme. Ale někdy se v podobné situaci litovat nemusí. Protože to, co už jsme splatili, nám sice nikdo nevrátí, ale do budoucna si přece jenom můžeme někdy polepšit. Někdy je totiž možné onu dosavadní nevýhodnou půjčku refinancovat.

kreslené peníze

Pokud se bavíme o refinancování hypotéky Nebankovní hypotéky, jde vlastně o to, že si člověk zařídí výhodnější půjčku, s pomocí které tu předchozí splatí. A splacená půjčka je tím pádem definitivní minulostí a dotyčnému už zbývá ke splácení jenom ona půjčka nová, poskytnutá za lepších podmínek.

A protože nikdo nechce platit na úrocích a poplatcích víc, než kolik musí, protože nikdo nechce hradit nevýhodně nastavené splátky po dobu kratší nebo delší, než by bylo žádoucí, refinancuje ve svém zájmu čím dál víc lidí. Refinancují ti, kdo si chtějí polepšit. A to jsou pochopitelně všichni moudří lidé.

Jak přečkat těžké časy?

Najdeme mezi námi dost lidí, kteří docela úspěšně podnikají a vedou díky tomu spokojený život. Ale bohužel nemají všichni soukromníci takové štěstí. A tak lze docela často narazit i na ty, jimž není osud příznivě nakloněn. A ti třeba i vysloveně trpí nedostatkem. Možná lecčeho, především ale peněz.

Jenže peníze by soukromým podnikatelům určitě chybět neměly. Tito je potřebují jak proto, aby udrželi své podnikání v chodu, tak i proto, že pochopitelně musí i z něčeho žít. Soukromníci by tak stejně jako kdokoliv jiný měli mít peněz dostatek, jenže tomu tak nejednou není. A co dělají dotyční, když jsou ve finanční tísni? Pokud to nejde jinak, ucházejí se aspoň o půjčky, aby to nějak zvládli.

euro cent

Takoví soukromí podnikatelé se tedy v těžkých obdobích obracejí třeba na banky, a doufají, že se tu na ně usměje štěstí v podobě nějaké výhodné podnikatelské půjčky. Jenže velice často doufají marně. Bankovní úředníci si totiž před poskytnutím půjčky vyžádají vždy doložení mnoha relevantních údajů, a když potom shledají, že má žadatel dejme tomu nízké příjmy, že mu kazí reputací záznamy v registrech dlužníků nebo něco podobně negativního, půjčka se prostě zamítne. Lidem, kteří nejsou bonitní, tu prostě půjčovat nechtějí.

bankovky eura

Ale zmínění žadatelé přesto půjčky potřebují. A když se nedočkají u bank, musí se obrátit na nebankovní společnosti. A třeba těmito nabízená americká hypotéka bez registru nebankovni-hypoteky-uvery.cz pak uspokojí i ty, kterým by nikdo jiný půjčit nechtěl. Tady se přece jenom dá nemovitost do zástavy, čímž je prokázána schopnost a ochota půjčené peníze splatit, a následně už se tedy nedělají s nebankovní hypotékou žádné drahoty. A tak může tuto půjčku získat kdekdo.

A ten, kdo si aspoň takto přijde k penězům, pak může dát všechny své podnikatelské záležitosti do pořádku, přečká těžké období a může zase normálně žít.

Podnikatelům pomáhají půjčky

Soukromí podnikatelé jsou tu od toho, aby vytvářeli hodnoty, jež následně zpeněží a tím si vytvoří zisk, ze kterého provozují svoje firmy a také sami žijí. Takoví podnikatelé tak třeba vytvářejí něco, za co jim bude někdo jiný ochoten zaplatit, případně si tito něco levněji pořizují, aby to pak dráže a se ziskem někomu prodali.

Tak to prostě funguje. Totiž vlastně bych měl přesněji říci, že tak by to mělo fungovat. A zisk, který by při tom měl vznikat, by měl být dost velký na to, aby se dotyčný byznys vyplácel. Jenže někdy se tak nestane. Někdy si podnikatel nevydělá dost. A někdy dokonce nemá vůbec žádný zisk nebo dokonce prodělává. Protože je podnikání risk, a když se dodavatelé, odběratelé a případně i stát nechovají tak, jak soukromník předpokládal, nemusí být ono podnikání vůbec úspěšné.

platební karty

Ale neúspěšným podnikáním se nikdo neuživí. A když se toto nevyplácí, nemá smysl, aby se mu někdo věnoval. A tak firmy, které nevynášejí, krachují. A nechtějí-li to podnikatelé dopustit, řeší to často tak, že si vezmou půjčku, aby touto svůj byznys zachránili. Což se jim pochopitelně může podařit, pokud netrvají špatné časy věčně.

Ovšem dostat půjčku nemusí být snadné. A to zejména v případě právě takových neúspěšných podnikatelů. Jakmile tito dost nevydělávají a jakmile je provázejí třeba i záznamy v registrech dlužníků, které jim kazí pověst, bývá to se získáváním většiny půjček složité.

obrázek peněz

Ale naštěstí nezáleží u všech půjček právě na příjmech a registrech. Naštěstí je tu i hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti, kterou mohou dostat i dost problematičtí zájemci. A to v případě, že se tito mohou zaručit za splacení svého dluhu aspoň zástavou nějakého svého nemovitého majetku. Který ale spousta podnikatelů mívá, a proto s tím nemusí být vůbec žádný problém.

Lze tedy zastavit nemovitost, přijmout od nebankovní společnosti peníze a podnikání zachránit.

Proč byste si nepůjčili?

Každý z lidí si vydělává peníze, aby je následně mohl za něco utrácet. A lidé si peníze vydělávat nejen chtějí, ale i přímo musí, protože se za ně kupuje nejen to, po čem lidé toliko touží, ale i to, bez čeho nemohou dokonce vůbec existovat.

Každý tedy musí peníze mít, a to v takovém množství, aby si zajistil aspoň to, co skutečně potřebuje. Nikdo by neměl mít míň, protože čím méně je peněz, tím více bývá problémů. A často i naopak.

sklenice s penězi

Ale co když si přesto někdo nevydělává dost? Co když by někdo potřeboval víc, než kolik si může dovolit? A co když jsou pak ohroženy už i existenční jistoty podobného člověka?

Když už je peněz skutečně příliš málo, není nelogické poohlížení se po půjčkách. I díky těm si může leckterý člověk polepšit v těžkých obdobích, i díky těm se dají překonat dočasně trvající těžkosti. Ale je samozřejmé, že má-li půjčka pomoci, musí se ji podařit získat. A to za dost ideálních a výhodných podmínek.

polské bankovky

Jenže to se v mnoha případech neděje. Kolikrát jenom lidé usilují o půjčky, jež nedokážou vzhledem ke svým nedostatkům získat! A kolikrát hrozí, že si vezmou něco, co pak nebude v jejich silách splácet! A tak lze těm, kdo o půjčce uvažují, jedině doporučit, aby nad hypoteticky atraktivními nabídkami přemýšleli. A neustali s tím, dokud nenajdou a nezískají to nejlepší, co získat mohou. A co že to je? Velice často nebankovní hypotéky. Tedy půjčky od nebankovního sektoru, které se nabízejí relativně výhodně i těm, jež jako nezajímavé vyprovodili třeba i ze všech bank, a které také nejsou nijak přehnaně drahé. Platí přece velice často, že i ti nejchudší lidé mají aspoň nějakou tu nemovitost. A právě použitím takové nemovitosti jako zástavy a záruky splácení se dá zajistit, že se taková nebankovní hypotéka bez problémů získá. A kdo by tak někde v bance do omrzení předkládal potvrzení o svých příjmech a nechával si nahlížet do registrů dlužníků, když to jde u nebankovních hypoték daleko jednodušeji?