Asi všichni si uvědomujeme, že nejstarším a člověku nejpřirozenějším způsobem přepravy je chůze. Přesun pomocí vlastních nohou v sobě skrývá mnoho benefitů, díky modernizaci i ve světě dopravních prostředků ale bohužel chůze upadá. Přitom si díky můžete nejen protáhnout svaly a uvolnit mysl, ale také se dostanete na místa, kam cesta na kolech je buď nemožná nebo jen těžko uskutečnitelná. S domestikací zvířecích druhů přišlo na svět i jejich využití v rámci transportu. Dnes asi nejznámějším zvířetem pro tento způsob přepravy je kůň. Jenže, kdo na něm opravdu pravidelně jezdí a kdo se na něm vůbec někam dopravuje je otázkou, nad jejíž odpovědích se lze jen se smutkem zamýšlet.

letadlo na dráze

A poté přišel velký zlom. Zrodilo se kolo! Pro člověka jeden z nejúžasnějších vynálezů, díky kterému mohl zlepšit nejen zemědělství, ale také došlo k vytvoření mnoha způsobů přepravy, které principu kola dokázaly využít. Zpočátku primitivní vozy a kočáry se dnes změnily na autobusy a auta, která člověku zajistí rychlý přesun v rozhodně menších časových intervalech, než tomu bylo dříve. Vždyť i letadla zajišťujících leteckou přepravu zboží využívají kola v podvozku. Je nutné opravdu potvrdit, že moderní způsoby dopravy pro člověka nesou mnoho výhod.

doprava na ulici

Rozhodně se díky nim zrychlil obchod i přeprava zboží, přesun z jednoho místa na druhé jen mnohem rychlejší a jednodušší, než tomu bylo dříve. Na druhou stranu, zdá se, jako by mnoho lidí skutečně zapomnělo na to, jak krásný pocit je pohybovat se po vlastních nohách. Nikdo po vás na začátku nemůže chtít, abyste se zúčastnili náročného vysokohorské výšlapu, ale občasná cesta do práce (pokud tedy pracujete v místě svého bydliště) vám rozhodně neuškodí a naopak, možná spíše pomůže. Všechny moderní dopravní prostředky jsou totiž sice krásné, ale dovedou být zrádné i v dnešní, na bezpečnosti lpící době.