Přemýšleli jste někdy nad tím, zda je žárlivost skutečně jen důkaz lásky nebo jde o něco, co do vztahu nepatří? Jak řešit problém se žárlivým partnerem? 

Jak naložit se žárlivostí? Dokazuje vám tak partner svou nehynoucí lásku nebo vám nevěří? 

Žárlivost, věčné téma, o kterém se hodně mluví, ale málokdo tomu přijde na kloub. Proč? Protože žárlivost, tedy v té malé míře, může být vlastně roztomilá. Vše záleží na tom, jaký vztah s partnerem máme, zda se tomu občas umíme i zasmát nebo zda jde opravdu o žárlivost jako takovou, která vztah ničí a dokazuje jediné. Že nám partner nevěří. Ona žárlivost umí být jedem, který dokonale a naprosto nevratně poškodí vztah, jindy si ale můžeme připadat tak, že díky tomu nejsme tomu druhému lhostejní. Jak to ale rozeznat? 

srdce z provazu

Žárlit? Pokud ano, tak jen trošku!

Někdy má člověk pocit, že když na něj partner nežárlí, nemá ho vlastně rád. Takže ano, někdo občas potřebuje, aby na něj partner žárlil, vždyť to může být i docela milé, že? No, jak se to vezme. Chorobní žárlivci umí člověka zdeptat, psychicky mu ubližují a vztah vlastně totálně rozvracejí. To se pozná snadno, pokud partner má neustálou potřebu toho druhého sledovat, komentovat či mu něco zakazovat, není to nikdy dobře. Pokud jsou dva lidé až příliš spolu, je to opět nezdravé, ale není to tak úplně důkaz lásky. Žárlivci už nedokazují svou lásku, spíše si potřebují něco dokazovat a potřebují mít moc. Chtějí vlastnit a chtějí rozhodovat. I za toho druhého. 

srdce v písku

Ubližuje vám to? Utečte včas! 

Přehnaná žárlivost může vyústit v něco, co může nakonec být hodně nebezpečné. Pokud člověk žárlí už příliš, začne se chovat nepředvídatelně a toho druhého v podstatě bude dusit tím, že ho nenechá chvíli být. Jde o sledování, hlídání, zakazování, křik a někdy až fyzické násilí. Ano, i tohle dokáže žárlivost a ano, i tohle umí žárlivci. Na to si dávejte pozor, ne vždy jde totiž jen o to, že vás tolik partner miluje. Možná, že vás nemiluje až tak moc, možná už je to nebezpečné a rozhodně nezdravé. 

A co přehnaná žárlivost ve skutečnosti dokazuje? No to je jednoduché, zejména to, že vám partner nedůvěřuje. A to může mít mnoho příčin.