K tomu, aby si člověk zajel na dovolenou nepotřebuje nějaký extra velký obnos peněz. Je to logické, není nutné jet na dovolenou do zahraničí, to je jasné. Pokud nemáte dostatek peněz na dovolenou u moře, můžete zaplatit o mnoho méně a vyjet si pouze zde, a to v rámci České republiky. Navíc nikdo neříkal, že musíte do zahraničí někam hodně daleko, stačí třeba i Slovensko, nebo zkrátka naše sousední země. Tam se dostanete za pár hodin a nestojí vás to ani moc, stačí jet vlakem, který jede přímo do cílové stanice. Těch je zde opravdu hodně, to byste třeba ani neřekli.

cestování

Stačí jen hledat, ale většina společností koná cesty přímo do zahraničí, a to dost pravidelně, takže se v pohodě dostanete. Musíte jen dobře hledat. Takže zajet si na dovolenou nezávisí na tom, kolik máte zrovna peněz. Nemusíte mít moc a můžete navštívit krásná a zajímavá místa. Navíc je také lepší poznat první naši zemi předtím, než se vydáte někde do zahraničí. Poznejte tedy raději Českou republiku, navíc budete i vy šťastní, že jste tolik neutratili. A to je výhodné.

cestování

Když jedete tedy někam, ať už kamkoliv, musíte vymyslet program. Někdy cestovní kanceláře, pokud jedete pomocí ní, nabízejí nějaké výlety a fajn cenu, takže toho můžete využít. Někdy musíte vymýšlet, kam zajedete vy. Pokud jedete po Česku, většinou jedete autem, ale může se stát, že raději autem nechcete a proto se dopravíte na místo jinak. Nemusíte si však myslet, že se musíte všude na místě dostat pouze formou MHD. Můžete využít služeb autopůjčovny v Praze a půjčit si auto a nejen to, klidně i nějaký karavan, záleží zkrátka na vás, co zrovna potřebujete. To je fajn nabídka, no ne? Nemusíte tedy tahat svoje auto nebo si kupovat karavan. A někdo si chce karavanem vyjet, protože je to nezapomenutelný zážitek a nemá peníze na to, aby si ho koupil. Proto je lepší nápad si ho půjčit za pár tisíc, záleží také na tom, jak dlouho ho budete mít půjčený a kolik toho ujedete.