Dětský kočárek musí splňovat mnoho přísných požadavků. Jedná se totiž o dopravní prostředek (skutečně je takto veden v oficiální záznamech), který musí splňovat určité bezpečnostní podmínky. Snad každá maminka při výběru dětského kočárku hledí na to, jak je hodnocena daná firma, a zda jejich výrobky jsou dostatečně kvalitní. Vedle toho je velice důležité, aby kočárek odpovídal účelu, kvůli kterému je pořízen. Pokud bydlíte na vesnici nebo se chystáte s kočárkem chodit na dlouhé procházky, kde nebude jen rovná a hladká vyasfaltovaná silnice, ale také sem tam terén, který budete potřebovat překonat, je nutné, aby kočárek byl k tomuto účelu vybaven.

dětské kočárky

Jistě bude mít tlustší kola, která se jen tak nezaseknout v troše bláta, ale také bude mít tato kola vytvořena z jiného materiálnu. Kola ke kočárku s duší jsou obvykle náchylnější k defektu, a to se může v terénu stát jedna dvě. Proto je pro tento případ lepší vybírat kola, která jsou celá vyplněná. Pravděpodobně se budete poohlížet také po něčem, co má odpružení, aby při náročné cestě bylo miminko neustále komfortně uložené. Kočárek do terénu bude také vybavený lepšími brzdami, které Vám umožní bez starostí sjet i ten nejprudší kopec.

dítě v kočárku

Naopak kočárek, který je uzpůsobený k jízdě ve městě bude mít jiné kvality, které zase oceníte tam. Jeho kolečka budou spíše otočná, aby se rychle a snadno dalo zatáčet, bude jistě lehčí a nebude mít některé vychytávky, které se hodí do přírody. Odpružení bude považováno spíše za faktor, který bude u tohoto kočárku zbytečný a navíc. Kočárek Kunert má ale jistě vše, co hledáte. Jedná se o kvalitní firmu produkující kočárky již po řadu let, takže se dá říct, že již mají své zkušenosti, a i spokojené zákazníky. U takovéhoto kočárku Vám bude líto, že Vaše dítě rychle roste a Vy jej už nebudete moci používat.