Elektřinu využíváme každý den, vlastně bez ní bychom si jen těžko už uměli představit svůj běžný den. Každého ale občas postihne nějaký problém s elektřinou.

Máte doma problémy s elektřinou? Kdy můžete problém vyřešit sami a na co už volat raději elektrikáře?

Elektřina je součástí našich životů, jen co ráno vstaneme, spouštíme automaticky elektrické přístroje, rozsvítíme si v koupelně a podobně. Po celý den až do večera pak zase využíváme elektřinu a to nejen doma ale i například v práci. A pak může přijít výpadek proudu, nějaká oprava nebo porucha a jsme bez elektřiny. V domácnosti se může celkem často stát, že se ocitneme bez elektřiny nebo s ní máme nějaký problém. Umíte si ale v takových situacích poradit? Kdy se můžete snažit najít příčinu sami a kdy je už lepší mít po ruce zkušeného elektrikáře?

oprava pojistek

Co je banalita a co ne?

Některé věci mohou být opravdu banalitami, jenže pokud člověk elektřině nerozumí nebo se i trošku bojí, nemusí ani ty banality tak lehce sám odstranit. A o čem je řeč? Tohle určitě znáte, jakmile rozsvítíte a praskne žárovka, víte, kde je problém. Žárovku vyměnit umí snad úplně každý, ale v domácnosti můžeme narazit na řadu dalších potíží. Problémy se nejčastěji mohou objevit ve starších domech, kde jsou ještě zastaralé elektrické rozvody, které dlouho nikdo nekontroloval a neopravoval. Často se pak může stát, že po zapnutí vícera spotřebičů najednou, elektřina prostě najednou vypadne. Vyhodí se jednoduše jističe, které každý z nás najde u sebe doma.

Jakmile se vám toto stane, můžete jističe najít a zkontrolovat sami. Měly by být zapnuté, tedy být směrem vzhůru. Jistič pak spadne dolů jen v té místnosti, kde došlo k přetížení elektriky, tedy například když v koupelně zároveň zapnete pračku i sušičku a do toho si třeba sušíte vlasy fénem. Nahodit spadlý jistič není věda, zvládne to každý. Jenže problémy mohou být i v pojistkách a to už tak jednoduché býti nemusí.

elektrikář v práci

Volejte elektrikáře

Při potížích s elektřinou je nutné zjistit, zda máte problém jen vy nebo třeba celý váš dům. V paneláku se snadno zeptáte sousedů, můžete zkontaktovat i svého dodavatele elektřiny, který by vám měl sdělit, zda u vás nebo v okolí neprobíhají nějaké práce či zda není plánovaná odstávka. Pokud je ale problém jen u vás, je nutné zavolat elektrikáře. Elektrikář Kolín http://www.elektrokuchar.cz/ vám okamžitě zjistí příčinu problému a navrhne řešení.

Dnes může být problém sehnat skutečně dobrého elektrikáře, ale jistě se ve vašem okolí někdo spolehlivý najde. Pomoci pak opět může dodavatel elektřiny.