Soukromí podnikatelé jsou tu od toho, aby vytvářeli hodnoty, jež následně zpeněží a tím si vytvoří zisk, ze kterého provozují svoje firmy a také sami žijí. Takoví podnikatelé tak třeba vytvářejí něco, za co jim bude někdo jiný ochoten zaplatit, případně si tito něco levněji pořizují, aby to pak dráže a se ziskem někomu prodali.

Tak to prostě funguje. Totiž vlastně bych měl přesněji říci, že tak by to mělo fungovat. A zisk, který by při tom měl vznikat, by měl být dost velký na to, aby se dotyčný byznys vyplácel. Jenže někdy se tak nestane. Někdy si podnikatel nevydělá dost. A někdy dokonce nemá vůbec žádný zisk nebo dokonce prodělává. Protože je podnikání risk, a když se dodavatelé, odběratelé a případně i stát nechovají tak, jak soukromník předpokládal, nemusí být ono podnikání vůbec úspěšné.

platební karty

Ale neúspěšným podnikáním se nikdo neuživí. A když se toto nevyplácí, nemá smysl, aby se mu někdo věnoval. A tak firmy, které nevynášejí, krachují. A nechtějí-li to podnikatelé dopustit, řeší to často tak, že si vezmou půjčku, aby touto svůj byznys zachránili. Což se jim pochopitelně může podařit, pokud netrvají špatné časy věčně.

Ovšem dostat půjčku nemusí být snadné. A to zejména v případě právě takových neúspěšných podnikatelů. Jakmile tito dost nevydělávají a jakmile je provázejí třeba i záznamy v registrech dlužníků, které jim kazí pověst, bývá to se získáváním většiny půjček složité.

obrázek peněz

Ale naštěstí nezáleží u všech půjček právě na příjmech a registrech. Naštěstí je tu i hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti, kterou mohou dostat i dost problematičtí zájemci. A to v případě, že se tito mohou zaručit za splacení svého dluhu aspoň zástavou nějakého svého nemovitého majetku. Který ale spousta podnikatelů mívá, a proto s tím nemusí být vůbec žádný problém.

Lze tedy zastavit nemovitost, přijmout od nebankovní společnosti peníze a podnikání zachránit.