Menu

Okpo

Nikdo z lidí si nemůže lebedit, pokud nemá dostatek finančních prostředků k vedení normálního života. Protože bez peněz už dnes skoro nic nefunguje.

Provádíme terénní úpravy na zakoupeném pozemku

Koupě pozemků je vždy významná událost, která může lidem doslova změnit život. Jestliže si pořídíte rekreační pozemek někde s výhledem na řeku, třeba nedaleko Liblína či Zvíkovce na Berounce, můžete tu prožít mnoho šťastných let. Jednou z prvních věcí, které bude zapotřebí provést, je úprava terénu pro výstavbu rekreační chaty nebo rodinného domu. Ne vždy má totiž pozemek ideální sklon a někdy je nutné provést i rozsáhlé zemní výkopové práce, které uvedou parcelu do požadované podoby.

lopaty na písek

Výkopové práce se na pozemcích provádí dvěma základními způsoby – buď s pomocí pozemní techniky, anebo ručně. Ruční výkopové práce mohou být i většího rozsahu a pro vás to pak znamená sjednat si na tuto práci odborníky – profesionály. S jakými úskalími se tito lidé v terénu potkávají?

Tvrdé podloží – některé pozemky ukrývají i velmi kompaktní podloží, například ornice je nanesena jen v tenké vrstvě a pod ní se nachází skalisko z křemene, čediče, pískovce nebo opuky. S tímto si stěží poradí amatér bez potřebného vybavení i fyzické kondice.

zrezivělý krumpáč

Měkké podloží – i měkký terén může být problém, protože způsobuje sesuvy půdy a ty pak narušují veškeré stavební práce. Firma, která provádí úpravy terénu, se postará i o jeho zpevnění, aby k sesuvům již nedocházelo. Někdy je zapotřebí vytvořit na pozemku drenážní rýhy, někdy je nutné vybudovat betonové pažení, někdy se k těmto pracím využívají i štětovnice – larseny.

Špatně dostupný svah – kdo vsadí na pozemky s nádhernými výhledy, může se tu setkat s tím, že bude jeho parcela svažitá, a že hloubení jakýchkoli otvorů do země bude náročné pro špatnou dostupnost techniky i pro samotný pohyb v terénu při ručních výkopových pracích servisvirivychvan.cz. Profesionální kopáči s takovouto alternativou počítají a jsou připraveni odvést precizní práci i v takovémto případě, kde by amatér neuspěl.