Stalo se vám někdy doma, že vás že jste se třeba vytopili anebo mám vyhořel byt? Mě ano, a to bohužel mojí vinou. Jednou jsem nechala zapnutou žehličku a odběhla jsem si k sousedce, protože jsem nutně potřebovala mléko na vaření. A opravdu jsem zapomněla na tu žehličku a u sousedky jsem se zakecala, že jsem přišla domů až když se mi kouřilo z okna. Ale naštěstí to nebylo nic hrozného. Od žehličky chytl pouze závěs, který shořel, ale nebylo to nic příjemného, navíc ta ostuda mezi lidmi! A věřte, že jsem měla docela štěstí, že pohotový soused si toho všiml a rychle šel ke mně do domu a oheň uhasil. A docela jsem se styděla, protože většinou jsem to já, kdo hlásí všechny problémy, které se v okolí stanou. Ale někdy se to prostě stane, proto člověk musí všechno hlídat a pečlivě kontrolovat. Nicméně ale byla jsem velmi ráda, že od toho tady existují havarijní služby.

Jezděte opatrně.

Já jsem sice žádnou havarijní službu nevolala, protože všechno dopadlo nakonec skvěle, ale třeba můj táta, tak byl ten kdy vytopený vlastní vinou. A ten havarijní službu volal, protože voda opravdu prosakovala všude. A otec bydlel v druhém patře bytovky, takže voda začala prosakovat k sousedovi, a tak otec chtěl mít všechno sepsané, aby to potom mohl dát na pojišťovnu, chtěl mít svědky, proto taky volal havarijní služby.

Voda je někdy zrádná.

Otec byl velmi rád, že existují havarijní služby a jejich služeb využil moc rád. A sice je to už opravdu hodně dlouho, ale na toto otec nikdy nezapomene. A od té doby si otec opravdu dává pozor, jestli uzavírá všechny kohoutky a já se zase dávám pozor, jestli vypínám všechny spotřebiče, když jdu pryč z domu. A vy si dáváte takto pozor, abyste zabránili nehodě? Například moje babička vytahuje ze zásuvky i konvici nebo televizi či mikrovlnku. Myslím, že kdyby to šlo, tak by odpojila i lednici. A vy jste už někdy využili havarijní služby?