Léta bývají v poslední době opravdu k nevydržení. Zejména pokud žijeme v bytě, který je postaven tak, aby na něj většinu dne pražilo sluníčko. Je pak těžké uvnitř vůbec existovat. Lidé, kteří mají problémy s dýcháním nebo srdcem jsou v tomto období vystaveni zdravotnímu riziku. Proto se musíte naučit správě větrat.

Přes den, kdy teploměry zaznamenávají nejvyšší teploty není příliš moudré větrat. I když se vám zdá, že je uvnitř vydýcháno a příliš teplo, otevřením okna nebo dveří si akorát přitížíte. Proto byste si měli vytipovat chvíle, při kterých větrat můžete. Tyto chvíle jsou především brzy ráno a pozdě večer. Někdy je dobré si nechat otevřená okna a dveře na balkon i přes večer. Bude se vám hned lépe spát s trochu sníženou teplotou. Po ráno bývá vzduch nejchladnější. Musíte vytipovat přímo moment předtím, než vyleze sluníčko. To už se letní vzduch začne pomalu oteplovat.

panelák

Vzduch uvnitř i během dne se dá ochladit klimatizací. Ne všichni však máme tu možnost nebo prostředky si klimatizaci pořídit. Pokud jste náchylní na nachladnutí, nebo nějaké nemoci spojené se změnou teplot, rozhodně na klimatizaci zapomeňte. Jsou i další způsoby, kterými si můžete alespoň trochu vylepšit kvalitu vzduchu uvnitř bytu. Pomocí odvětrávání Taurisplus se nemusíte bát nekvalitního vzduchu uvnitř vašeho bytu. Může se stát, že někdy cítíte zápach z kuchyní nebo toalet z jiných místností pod nebo nad vámi. Odvětrávací šachty tomu pomohou a odvedou všechny nepříjemné pachy ven.

paneláky

Vyplatí se to všem domácnostem, které bydlí v bytě. Někdy je těžké bez průvanu některé pachy odvětrat. Zejména, pokud je léto a nechceme úplně otevírat okna do parných ulic. Při vlastnění kvalitního odvětrávání se nemusíte bát, že by vás něco takového tížilo. Je to jistě investice, která se vyplatí a zlepší kvalitu vašeho života.