Asi není nikdo, koho by nezasáhla současná technologická revoluce. Koneckonců neustále vidíme v reklamách nové systémy a vylepšení v automobilech, počítačích, ale i mobilních telefonech. A právě ten poslední má prakticky každý z nás. Problémem však může být v tom, že výběr na trhu je příliš velký. Laik tak může mít problém rozpoznat, který bude zrovna pro něj ten nejlepší. Prodavači zde příliš nepomohou, neboť ti se obvykle snaží prodat co nejdražší přístroje, aby měli co největší tržbu. Jak tedy přijít na to, který z nich je pro nás ten pravý? V první řadě bychom si měli otevřeně říci, k čemu jej budeme využívat. Bude nám sloužit skutečně jen na volání, případně SMS, nebo na něm budeme surfovat po internetu, poslouchat muziku nebo hrát hry? Či nám bude sloužit také jako fotoaparát nebo kamera?

 

mobil sloužící jako foťák

 

Podle toho si totiž vybereme parametry, jako je například paměť nebo výkonnost procesoru. Pokud s ním totiž budeme pouze volat, pak by bylo zbytečné kupovat ten nejmodernější model se superrychlým připojením a největší možnou pamětí. Pokud jej však chceme pro své dítě, pak vybereme takový, který nám umožní nastavit rodičovskou kontrolu. To platí zvláště u těch menších, na které je potřeba více dohlížet. V tomto případě také není od věci nastavit rodičovský zámek i na internet. Ten zabrání tomu, aby naše dítě navštěvovalo nevhodné stránky nebo sledovalo dospělá videa například na YouTube.

 

psaní zpráv na chytrém telefonu

 

Samozřejmě je potřeba říci, že téměř nikdy nenajdeme takový přístroj, který by naprosto vyhovoval veškerým našim požadavkům a navíc byl za rozumnou cenu. Proto je dobré se připravit na nutné kompromisy, které bude potřeba udělat. Zde je samozřejmě dobrá určitá opatrnost, avšak nic se nesmí přehánět. Jistě, je dobré vybrat ten nejvhodnější model, avšak můžeme také vybírat tak dlouho, až přebereme. Proto je dobré si již předem stanovit určité parametry hledání. Značně nám totiž usnadní práci.