Klidně může dojít k tomu, že dva kamarádi po čase zjistí, že jsou do sebe zamilovaní a že by bylo nejlepší, pokud by to spolu zkusili a to už jen proto, že se znají už velmi dlouho a vědí, co od sebe mohou čekat. Takové vztahy kolikrát opravdu velmi dlouho vydrží a to skutečně proto, že se daní lidé už znají velmi dlouho a vědí, jaký daný člověk je, jaké má vlastnosti kladné, jaké záporné apod. Určitě také o sobě vědí, jak to měli se vztahy, co jim vadilo, nevadilo apod., takže moc dobře ví, co danému člověku vadí a co naopak nevadí. Věřte, že právě takové vztahy mohou vydržet opravdu dlouho, protože je to úplně o něčem jiném, než když znáte člověka tři měsíce a rozhodnete se to s daným člověkem zkusit. Zde je to o tom, že teprve daného člověka musíte dostatečně poznat, abyste zjistili, jak moc vám to bude nebo nebude vyhovovat.

žena s mužem

Je mnoho holek a také kluků, kteří jsou jen kamarádi, ale často se stává to, že se po čase rozhodnou to spolu zkusit. Určitě na tom není nic špatného, že se rozhodnou něco takového vyzkoušet, protože je opravdu možné to, že přijdou na to, že si velmi dobře rozumí i co se týká stránky vztahu.

Jestli je ale něco, co může být problém, pak je to to, když nastane ten zlomový okamžik a daný pár se rozejde. Je možné, že se spolu již nebudou chtít bavit nebo to bude vypadat tak, že ona se chtít bavit bude nebo tomu bude naopak. Je jasné, že člověka bude ztráta daného člověka mrzet, ale je pravdou, že pokud se daný člověk změnil a to tak, že se s ním pomalu nedá ani bavit, je možné, že byste si už neměli ani co říct jako kamarádi.

žena a muž

Je mnoho vztahů, které skončily tak, že jeden řekl tomu druhému, že mohou zůstat kamarády, ale ten druhý nechtěl. Něco takového nechce slyšet nikdo a je to pochopitelné. Pokud jste se ještě navíc rozešli z toho důvodu, že jste si už neměli co říct, proč byste měli zůstávat kamarády? Něco takového opravdu nedává smysl.

Pokud se tedy rozhodujete nad tím, jestli to zkusit s člověkem, kterého znáte už několik let, je dobré zvážit i to, jak by to bylo, pokud byste se rozešli, než do daného vztahu půjdete.