Automobily jsou v dnešní době velice využívaný dopravní prostředek, dovolím si říct, že jeden z opravdu nejvyužívanějších. Automobily jsou samozřejmě našimi opravdu velkými pomocníky. Používáme je ve všech odvětvích našeho života. Samozřejmě jejich používání má i své nevýhody. Ať už se jedná o rizika, používání nebo o péči, nevýhod to má docela spoustu. Dnes se společně podíváme na pár takových nevýhod vlastnění automobilu. 

Žena u auta

Palivo 

Samozřejmě jedna z nevýhod je cena za komfort, který nám auto poskytuje a tou je palivo. Pokud bychom jeli například z Brna do Prahy, určitě se autem nedostaneme levněji než autobusem. Nevýhoda je například IV tom, že cenu paliva nemůžeme odhadnout. Může se měnit tudíž jednou můžeme natankovat docela levně, podruhé. Cena benzinu může vzrůst docela vysoko a můžeme tankovat plnou nádrž dráž. V dnešní době už je benzinek docela dost, tudíž nás to neomezuje natolik jako dřív, ale i tak se musíme hlídat, kolik máme paliva a jezdit pravidelně tankovat. 

Muž s telefonem

Zodpovědnost 

Tím, že vlastníme automobil a usedneme za volant, nám vzniká spousta zodpovědnosti. Zodpovědnost nám samozřejmě vzniká i za to, aby auto bylo ve stavu, kdy je v pořádku a pojízdné, tudíž bezpečné. Ovšem samozřejmě největší zodpovědností je to, abychom za volantem nikoho nezranili. To by pak vedlo k velice nepříjemným následkům. Musíme proto jezdit podle předpisů a tak, aby bylo eliminováno co největší riziko. Řidič má také povinnost doučovat se nové vyhlášky, které vznikly. Jak se totiž říká neznalost zákona neomlouvá. Tím, že vlastníte automobil a jste jeho opravdový vlastník, vám vznikají další povinnosti, například jako placení různých pojistek a tak dále, kterým se bohužel nevyhnete. Je to pro vlastnění automobilu opravdu nezbytné. Některé pojištění jsou navíc povinné, tudíž si je musíte sjednat hned při koupu vozu.