Všichni víme, že vztahy mohou být velmi napjaté, ale to ne pouze jenom v rodině. Ale napjaté vztahy můžou být taky na pracovišti anebo ve škole. A věřte mi, že škaredé vztahy na pracovišti umí udělat opravdu velký nepořádek a neplechu. Ani vám neradím, abyste třeba z práce odešli kvůli špatným vztahům v práci. Ale já si myslím, že asi každý člověk by nechtěl pracovat tam, kde je to hrozné a nemá z toho radost. Protože opravdu není nic horšího, než když člověk se netěší, když jde do práce. To já jsem jednou zažila takové nepříjemné dilema. Byla jsem v práci nová. A jak už to, tak bývá, tak trvá taky nějakou dobu, než se člověk rozkouká a taky si tam udělá nějaké přátelé a nebo kolegy.

Pečujte o své vztahy.

Bohužel, ale já jsem takový uzavřených typ. Takže nějaké dobré vztahy navazuji velmi těžce. Takže to samozřejmě taky dopadlo tak, že jsem spíš a byla středem pozornosti, ale jenom kvůli tomu, že se mi všichni smáli. Neuměla jsem říct ne, a tak jsem každému právě vyhověla. A v tom byl právě kámen úrazu. Každý mě jenom využíval a za zády pomlouval a smáli se mi.

Pěkné pracovní vztahy.

Mrzelo mě to a kolegy jsem nechápala. A ještě chvíli jsem tam vydržela. Ale asi po půl roce, když nic neustávalo, jsem si řekla, že tady jsou opravdu hrozné vztahy mezi kolegy, že to nemohu vydržet. Tak jsem si řekla, že dám výpověď z práce. Ještě jsem tam měsíc byla, než jsem totálně definitivně odešla. A opravdu mě to mrzí a říkám si, proč vůbec někteří lidé takhle pracuji, když vůbec nechtějí navázat dobré vztahy s kolegy. Já bych si přála, aby všechny vztahy byly pěkné a aby si všichni mezi sebou rozuměli. Sice chápu, že každý si hájí své místo a chce být jedinečný, ale to přeci neznamená, že aby byl sám pro sebe dobrý, tak bude dělat škodu druhým lidem. A právě kvůli tomu to mají nováčci všude těžké. I když jsem někdo do nové školy. Zažila jsem to a je to náročné.