Bydlíte i s rodinou v Německu a chtěli byste vědět, zda máte právo na přídavky na děti? Pak Vám můžeme říct, že právo máte, jen je potřeba si vyřídit pár dokladů. Takzvaný Kindergeld je finanční pomoc, která má rodičům sloužit k zajištění lepších podmínek pro děti. Tento příspěvek se vyplácí do 18 let věku dítěte (pokud studuje, tak až do pětadvaceti) a nezáleží na výši platu rodičů. Na kindergeld má nárok každý rodič, který v Německu pracuje a odvádí daně. Nemusí mít v tomto státě trvalý pobyt, je ale potřeba, abyste s dítětem žili v jedné domácnosti.

Finanční podpora rodin

Vyřízení žádosti trvá tři týdny až měsíc a po podání žádosti Vám příspěvek může být vyplacen až za šest předchozích měsíců. Pokud byste si chtěli ušetřit starosti s papírováním a obíháním úřadů, vyřídit kindergeld online je také možné. Pokud si při žádání o tento příspěvek necháte pomoci například na stránkách preklady-nemeckeho-jazyka.cz, dostanete všechny dokumenty a formuláře profesionálně vyplněné, vyřízené potvrzení o nepobírání přídavků na dítě v Česku a dokumenty také budou odeslány na německý úřad bez toho, že byste s nimi museli mít jakékoliv starosti.

Ušetřte peníze.

Na profesionály se můžete obrátit i v případě, že jste žádost již odeslali, ale vše neprobíhá tak hladce, jak byste si představovali, vyřizování se táhne a vy musíte dodávat další a další dokumenty. Určitě ale stojí za to trochu pohodlí obětovat a příspěvek si vyřídit, protože jeho výše na jedno dítě je 219€, na dvě děti dohromady 438€, pro tři 663€ a pro čtyři 913€. Pokud se tedy rozhodnete využít online pomoci s vyřízením kindergeldu, stačí na výše zmíněných stránkách vyplnit dotazník, popřípadě využít uvedený telefonní či e-mailový kontakt. Získat příspěvek není tak těžké, jak se může zdát a finanční dopomoc se Vám v péči o děti jistě bude hodit. Pokud tedy nechcete plýtvat silami ani časem, využijte odborné pomoci a pak už jen počkejte na vyřízení.