Vážně je jasné, že pokud něco kupujete, tak musíte souhlasit s obchodními podmínkami. Obchodní podmínky jsou takové, které jsou sepsané v bodech, které samozřejmě platí. A já si myslím, že je opravdu mnoho lidí, tyto obchodní podmínky vůbec nečte. A přiznejte se mi, čtete nebo hledáte pokaždé nějaké obchodní podmínky? Je asi jasné, že některé si přečtete. A hlavně si přečtete obchodní podmínky na to, když kupujete opravdu drahé zboží. Například třeba auto anebo dům. Je samozřejmé, že všichni lidé chtějí mít ve vlastních penězích jasno a já abych pravdu řekla, tak já si obchodní podmínky bohužel nikdy nepřijdu.

Čtete obchodní podmínky o online?

Četla jsem obchodní podmínky za celý život asi dvakrát. Nyní ale musím zase uznat na druhou stranu, že obchodní podmínky jsou opravdu náročné na pochopení a je to hodně papírování, protože obchodní podmínky nejsou pouze jeden anebo dva odstavce. Je to spíše na jednu nebo dvě anebo tři strany. Takže ten, kdo čte hodně pomalu anebo vůbec neumí číst, tak si obchodní podmínky vůbec nepřečte nebo je nepochopí.

Někdy je v podmínkách velký zmatek.

A navíc abych vás taky ujistila, tak není čtení obchodních podmínek není žádná zábava. Možná se vám z toho taky zamotá hlava. Protože je to docela těžko pochopitelné i pro mě. Nicméně ale abych vám řekla, tak snad všechny obchodní podmínky na daný produkt se vám jistě vyplatí. Budete alespoň vědět, na co všechno máte právo a jak třeba postupovat v případě poškození výrobku. Anebo se taky hodí různé informace, co ta firma obnáší a kdo je její ředitel a jak firma vznikla. A další potřebné a nutné informace se dozvíte samozřejmě taky v obchodních podmínkách. A kolikrát jste vy četli obchodní podmínky? A pochopili jste je ihned napoprvé? Mě někdy přijde, že na obchodní podmínky bych si někdy najala právníka, protože je to někdy asi záměrně napsané velmi složitě.