Menu

okpo.cz

S placením bývá problém

Placení je jednoduchá, ale zároveň často i nesnadná záležitost. Jednoduché je to v tom, že se ho všichni lehce naučí používat, že není žádným problémem pochopit, jak se dávají peníze z ruky do ruky, případně jak se platí kartou, složité je to pak ale v tom, že ten, kdo chce platit, musí mít nejprve čím tak činit, tedy musí si nejprve sehnat peníze. A to bývá často hodně velký problém. Ne teoreticky, protože každý chápe, jak se peníze vydělávají, ale prakticky, protože se přesto někdy nepodaří leckomu z nás vydělat si dost. A když je peněz málo, platit se dá pouze za něco, a když peníze dojdou docela, už nikdo nezaplatí, ani kdyby dokonale věděl, jak se to dělá, a byl k tomu i motivovaný.

mince ve sklenicích

Bez peněz se prostě utrácet nedá. A bez utrácení si tedy nikdo nic nekoupí. A to, co si někdo z nás nekoupí, pak může dotyčnému chybět. A může to být i hodně nepříjemný nedostatek. Někdy i takový, že se musí peníze sehnat jakýmkoliv způsobem, jenom aby byly. Protože jsou i nepostradatelné výdaje.

A když si někdo na něco nevydělá, ale přesto po tom prahne? Pak si dotyčný musí vzít alespoň půjčku. Která ho sice do jisté míry zatíží v budoucnu, ale v daném okamžiku mu dá možnost zvládnout to, co se zvládnout musí.

eura skládačka

A kterou půjčku by si měl člověk vzít? Pochopitelně takovou, která mu vážně prospěje. Tedy dosažitelnou a finančně i jinak výhodnou. Jenže to se často také daleko snáze řekne, než splní. Protože je i celá řada lidí, kteří mohou po ideální půjčce toužit, ale zkrátka ji nedostanou. Protože nejsou bonitní.

A když se u jiných půjček nepodaří uspět, je tu naštěstí pořád ještě nebankovní hypotéka. Kterou ale neseženeme v bance, nýbrž u nebankovní společnosti. A čím se tato ještě odlišuje od bankovních půjček? Hlavně svou snadnou dostupností pro všechny, kdo se za ni mohou zaručit zástavou nemovitosti. Což je víc než snadno zvládnutelná podmínka.

13. 12. 2022

In Nezařazené