Nejpříjemnější materiál na dotek

Kdybychom uspořádali anketu, jaký textilní materiál je nejpříjemnější na dotek, bavlněné látky https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/bavlnene-latky by se zajisté umístily na předních pozicích. Možná, že by jim konkurovalo hedvábí nebo viskóza na bázi celulózového vlákna, a s velkou pravděpodobností by bavlna vytlačila z žebříčku oblíbenosti veškeré syntetické materiály. Jistě, že bychom k příjemným materiálům na omak mohli zařadit např. polyesterový mikroplyš, ale citliví lidé obvykle syntetiku rozpoznají na první dotek, a vnímají, že přírodní materiály jim vyhovují mnohem víc.

bavlněná nit

Perfektně saje pot

Když si obléknete tričko ze syntetiky, můžete si v něm připadat, s trochou nadsázky řečeno, jako ve skleníku. Některá syntetická vlákna hůře sají pot a v takovém oděvu se pak necítíme příliš komfortně. Naopak v tričku z čisté bavlny, eventuálně s malou příměsí elastanu, to bude něco úplně jiného.

výrobky z bavlny

Odsávání potu je velmi důležité nejen u triček, která přichází do kontaktu s podpažím, kde je nejvíce apokrinních žláz, ale také zejména u chodidel. Na chodidlech se vyskytuje obrovské množství potních žlázek a tento přirozený jev se snažíme ovlivnit vhodnou obuví a zejména oděvními materiály. Navlékneme-li si na nohy bavlněné ponožky, velmi spolehlivě odsají pot a mnohdy se postarají o to, aby jej bakterie ještě nezačaly výrazně rozkládat. Častější výměnou bavlněných ponožek také zabráníme šíření typického odéru, ovšem kdo dává přednost ponožkám syntetickým, anebo dokonce silonovým punčochám, musí počítat s tím, že syntetika váš pot neodsaje, a že bude také rychleji a výrazněji cítit.

bavlněné ponožky

Dobře vypadá

Z bavlny se zhotovuje mnoho tkanin a výrobků, které nabízí nevyčerpatelné možnosti oděvnímu průmyslu. Máte tak možnost obléknout skutečně krásné bavlněné tepláky, trička, mikiny, čepice, spodní prádlo, ponožky, podkolenky, ručníky, utěrky, osušky, plenky, kapesníky, povlečení atd.