YouTube je sociální síť, hojně využívaná lidmi z celého světa. Mnozí z nich tam ukládají své příspěvky, natočené při různých příležitostech. Najdete tam rodinné oslavy, sportovní utkání a klání, rekreační aktivity, nabídku zboží a služeb, různé recenze a také návody. A právě návody či recepty bývají na YouTube nejcennější.

videa na sociálních sítích

Nejde mi to smontovat – v životě se můžete snadno dostat do problémů v docela nevinných situacích, například si koupíte nábytek, ten vám přijde domů v kartonových bednách jako skládačka, a jestliže nejste zrovna nadšený kutil, který si doma dokáže vyrobit téměř cokoli, může to být pro vás neřešitelný úkol. Máte pak dvě možnosti, zaprvé buď někoho montáží nábytku pověříte, např. stěhovací firmu nebo příbuzné či známé, případně „hodinového manžela“, anebo to zkusíte sami, ale pokud možno s nějakým instruktážním návodem. A když vás neuspokojí ten papírový, dodávaný výrobcem, který je jen statický, v podobě ne zcela jasného nákresu, může se hodit nějaké video, které natočil kdosi před vámi, aby lidem usnadnil tuto nepříjemnou patálii.

stahování videa

Video si stáhnete k sobě na počítač pomocí twitch clip downloaderu a pak už jen postupujete přesně podle záběrů na videu.

Inspirativní videa – některé návody mohou být koncipované jako inspirativní, a s jejich pomocí se nám může podařit doma si vyrábět spoustu krásných předmětů. Třeba takové aerárium, to je zavěšená skleněná nádoba s popínavými rostlinami nebo sukulenty, kterou si můžete vyzdobit zástěnu v obývacím pokoji, kuchyň a jídelní kout, pergolu a další místa na vašem pozemku.

Inspirativní videa se mohou týkat například i malování bytu, pokládání koberců, práce se sádrokartonem, mohou zahrnovat bytový design a rozmístění nábytku ve stylu Feng-shui, mohou inspirovat pěstováním rostlin, akvaristikou, péčí o domácí mazlíčky atd.