Neviděli jste se už delší čas se svými příbuznými a přáteli? O víkendu většinou uklízíte a na návštěvy nemáte ani pomyšlení? Co spojit příjemné s užitečným? Jednou z možností, jak si po úklidovém dni odpočinout, je například pletení, vyšívání, háčkování. A nemusí to být činnost jen tak pro vás doma v koutku a o samotě. Pozvěte na návštěvu své příbuzné či přátele s tím, aby si dámské osazenstvo s sebou přineslo náčiní na háčkování či pletení nebo mandaly na vybarvování. Jen něco jednoduššího, aby to nevyžadovalo příliš soustředění se na složitý vzor nebo počítání ok. I když zdatná pletařka dokáže možná povídat i u složitějších výtvorů. Uvidíte, jak se při těchto klasických ručních pracích společně dobře pobavíte a zrelaxujete. Navíc si přinesete domů svůj výtvor – vybarvenou mandalu, hotovou šálu, čelenku nebo část svetru.

společné háčkování

Inspirací k práci vám může být právě skončené léto, plné ovoce, zeleniny, květin, barev, slunce. To vše, jako by chtělo být zachyceno, ztvárněno do nějakého obrázku. Vyšíváním či háčkováním se v dřívějších dobách zabývaly i zámecké paní nebo se scházely ženy u draní peří. Vyprávěly si při tom nejrůznější příběhy a historky. Děti ležely za pecí a napjatě poslouchaly nebo si hrály. Idylické podzimní chvíle, kdy za okny fičel vítr, prohánělo se barevné listí a do okenních tabulí bubnovaly dešťové kapky.

posezení s přáteli

V místnosti ale bylo sucho a příjemně teplo. Určitě dobrá alternativa k dnešním televizním pořadům či filmům na internetu. Páni se mohou přidat nebo v jiné místnosti prodebatovat sport, fotbal, hokej nebo jiná témata. Děti obě místnosti jistě rychle propojí svými hrami, pobíháním a jejich typickým štěbetáním. Prostě hezky strávené chvíle pospolu. Nikomu se nebude chtít jít domů, tedy se určitě hned domluvíte na dalším pokračování onoho zvláštního a příjemného dne.