Menu

okpo.cz

Stěhování kanceláří by mělo mít nějaký řád

Přestěhovat firemní kanceláře z obytné budovy do jiné se zdá snadné, ale můžete tu narazit na některé problémy, které je dobré předvídat a vyhnout se jim.

Operace zvaná nábytek

Kancelářský nábytek obvykle bývá takový, aby plnil dobře svou funkci, ale zároveň nebyl příliš drahý. Až na některé výjimky jde o rozebíratelné sestavy psacích stolů, komod, šatních skříní a regálů pro šanony. Můžete jej samozřejmě nechat přemístit tak, jak je, tedy vcelku, ale my bychom vám to nedoporučovali. Čím více totiž zatěžujete pohybem jednotlivé spojovací díly, tím více se spoje začínají uvolňovat a viklat. Týká se to zejména nábytku z dřevotřísky potažené dýhou, ale výjimkou není ani dřevěný masiv.

lidé v kanceláři

Výrobci nábytku by vám potvrdili, že nábytek ze dřeva, který se dá rozebrat, by měl pouze stát na svém místě, a pokud s ním chcete hýbat a přemístit jej jinam, měl by se demontovat na dílčí části.

Překvapit vás mohou i koberce

Balení větších koberců ponechte raději na stěhovací firmě. Menší koberečky hravě svinete a převážete tenkou stretch fólií, ale s těmi dlouhými může být problém. Stěhovací firma by měla vědět, že se při přenášení nesmí zalamovat, aby se nepoškodila jejich vlákna, a tak by se dlouhé koberce měly začít rolovat s přiloženou tenkou kovovou trubkou u nebo dřevěnou latí, která snáze udrží koberec v jedné rovině.

práce v kanceláři

Předcházejte chaosu při vybalování

Stěhování firem v Praze může provázet neskutečný chaos, pokud nevěnujete dostatek času přípravě, tedy zejména balení předmětů do krabic. Tam se může ocitnout nejen množství dokumentace a knih, ale také kancelářských potřeb, výpočetní techniky, kuchyňských spotřebičů, toaletních potřeb (ručníků, úklidových prostředků, mýdel) atd. Pokud nesvěříte přímo balení těchto věcí stěhovací firmě, balte vše do bublinkové fólie, která je univerzálním balicím i výplňovým materiálem takřka pro všechno, a zároveň pečlivě všechny krabice označujte a pište si do poznámkového bloku, co se v nich nachází, a do jaké kanceláře to patří. Ušetříte tím spoustu času a námahy při vybalování.